Právě se nacházíte: Firemní vzdělávání

Business etiketa

Business etiketa - prezentujte se správně

Přicházíte na jednání. V budově na schodech dáte galantně přednost své kolegyni a nenápadně zkontrolujete čas na svých luxusních digitálních hodinkách. Po cestě si posunete výš kravatu, aby se nezachytávala o sponu opasku. V zasedací místnosti úslužně prohodíte s druhou stranou společenskou poznámku o probíhajících volbách a vychovaně napřáhnete ruku k řediteli, abyste jej pozdravil. Výborně. Právě jste ve všech bodech znemožnil sebe, i celou firmu.


Proč na mě všichni tak koukají?

Bez ohledu na odbornost působí vždy lépe dokonale vypadající tým. Zároveň také budí větší důvěru ve své schopnosti. Při každém setkání s druhým člověkem prezentujete od prvního okamžiku sebe i svou firmu. Váš vzhled, oblečení, upravenost, chování, zabarvení hlasu a první slova tvoří drtivou většinu prvního dojmu. Mohou být klíčem k úspěchu, ale stejně tak mohou nezvládnutá pravidla business etikety napáchat nenapravitelné škody. Lidé na vás mohou koukat díky vaší zjevné dokonalosti, nebo kvůli vaší zjevné nedokonalosti.


Dnes je horko, viďte? (aneb Malý rozhovor o ničem)

Business etiketa zahrnuje všechno, co patří do běžné i mimořádné společenské etikety, avšak její pravidla jsou v mnoha případech naprosto odlišná. Na vašem oděvu, managementu působivosti, vstupu do místnosti, pozdravu, podání ruky či sezení u stolu záleží, zda se vůbec dostanete k uplatnění své výmluvnosti a k další komunikaci. I ta však má svá pevná pravidla. Umíte úspěšně konverzovat o ničem? Také zásady tzv. "Small Talk" mohou totiž patřit mezi vaše tajné zbraně. Na otázku "Dnes je horko, vidte?" se vám s největší pravděpodobností dostane jednoslovné odpovědi. Váš management působivosti právě ztroskotal.


Dobrý den, jsme pan a paní Dokonalí

Program zvládnutí business etikety je určen řídícím pracovníkům všech úrovní a je rozložen do dvou dnů. Jeho zaměření je převážně teoretické, ale zahrnuje i praktický nácvik (např. podání ruky s žádoucím efektem lze natrénovat poměrně snadno).

Při jednání by váš oděv o vás neměl říkat nic kromě toho, že vám padne

  • Oblékaní mužů a žen, jak se oblékat při jakých příležitostech, volba barev, odstínů a kontrastů, účesy, malování, úprava zevnějšku, jak měnit image.
  • Praktické rady a určení vlastní typologie pro jednotlivé účastníky programu.

Pojďte dál, my k vám také nechodíme (aneb Pochvalte cokoli).

  • Vstup do místnosti, dávání přednosti, držení těla, podání ruky, oslovení, pozdravy (kdo, koho a jak), sezení u stolu, společensko-podniková faux pas.

Nejvíc působí první informace, poslední si pamatujeme nejdéle.

  • Efekt řeči, obchodní, politická jednání, pracovní i méně formální schůzky, komunikace, malý rozhovor, jak jíst a hovořit na společenských setkáních, typy společenských setkání.

Cvaknutí položeného telefonu má slyšet podřízený, nikoli šéf.

  • Další prostředky úspěšné sebeprezentace, telefonem je vidět, vizitky -nezbytný nástroj společenské komunikace, doplňky oděvu, šperky, co do kapes ano, a co ne.Bond. James Bond. Těší nás

Pojďte dál. Mimochodem, pro začátek bude stačit, když na schodišti budete stát o schod níž než vaše kolegyně, digitální hodinky vyměníte za ručičkové, vázanku posunete k jemné sponě koženého pásku, s málo známým firemním partnerem nebudete mluvit o politice a vyčkáte, až k vám nadřízený sám napřáhne ruku. (Výborně. Právě jste ve všech bodech úspěšně uvedl sebe i svou firmu.)
Obavy nejsou na místě. Když na firemním setkání hloupě mluvíte, slyší vás jen protějšek, ostatní přítomní vás vidí konver­zovat. Když hloupě mlčíte, vidí vás hloupě mlčet všichni. My vás nebudeme pozorovat, naopak se můžete bez obav zeptat na všechno, co vás zajímá a co vám pomůže kvaši lepší a úspěšnější prezentaci a působení na druhé. Rádi vám poradíme. Neobávejte se k nám napřáhnout svou ruku. Váš zájem o sebe sama nás těší.


Těší nás. KAPS. Víme, jak se chováme.
 
 

 
Úvod  |  Kontakt  |  
Webdesign STUDIO VIRTUALIS

Psychotesty pro řidiče

Profesní psychodiagnostika

Firemní psycholog

Firemní vzdělávání

Vzdělávání veřejné správy

Vzdělávání pedagogů